Cross Wesoła

PlayPause
Slider

Imprez biegowych jest w Polsce coraz więcej. Niektóre źródła podają, że rocznie ponad 1,5 tys. Niewiele jest jednak biegów kameralnych, rozgrywanych w malowniczych okolicznościach przyrody, posiadających swój niepowtarzalny klimat. Taki właśnie jest Hipodromowy Cross Biegowy w warszawskiej Wesołej.

Program Hipodromowego Crossu Biegowego składa się z czterech oddzielnych konkurencji:

Bieg Przesilenia Bieg terenowy na dystansie około 10 km, rozgrywany na trasie z przewyższeniami do 20 m, położonej w lesie (ok. 60%) i terenie otwartym z podłożem trawiastym (ok. 40%). Z uwagi na znaczny dystans i wymagający przebieg trasy (znaczne przewyższenia), start w tym biegu rekomendujemy osobom o dobrym przygotowaniu wytrzymałościowym.

Bieg Sobótki Bieg terenowy na dystansie 2,5 lub 5 km. Charakterystyka trasy - jak w Biegu Przesilenia. Bieg przeznaczony jest dla wszystkich chętnych bez względu na poziom przygotowania sportowego – także dla osób maszerujących z kijami nordic walking.

Bieg Żuków Bieg terenowy na dystansie około 500 m, dla dzieci z rocznika 2002 i młodszych, rozgrywany na terenie otwartym z podłożem trawiastym.

Sztafeta Świętojańska Bieg drużyn 3 lub 4. osobowych, rozgrywany na dwóch oddzielnych pętlach różniących się długością i ukształtowaniem terenu. Długości pętli: 500 m (łatwa, płaska), 2,5 km (trudna, z przewyższeniami). Kolejność pokonywania pętli: 500 m; 2,5 km; 2,5 km; 500 m.

Jedyny taki bieg! Przenieś swoje kilogramy! Hipodromowy Cross Biegowy poprowadzi również klasyfikację dodatkową "Przenieś swoje kilogramy". A w niej zwycięży zawodniczka lub zawodnik, który uzyska najlepszy rezultat w stosunku do swojej masy ciała. W dniu biegu, w biurze zawodów na zawodników startujących w biegach dla dorosłych, będą czekały nie tylko pakiety startowe, ale też waga. Ci, którzy zdecydują się na nią wejść, będą rywalizować i o tytuł najszybszego, i tego, który najsprawniej przenosi swoje kilogramy.

STRONA BIEGU