CPAO

PlayPause
Slider

Całoroczny Program Aktywności Otwartej, to autorski program Towarzystwa Narciarskiego Biegówki zwiększający wydolność siłę, równowagę, koordynację.

Treningi CPAO wywodzą się z narciarstwa biegowego - aktywności fizycznej uaktywniającej niemal wszystkie grupy mięśniowe oraz układy wewnętrzne naszego ciała. Ruch stosowany podczas biegania na nartach, nartorolkach czy imitacjach narciarskich ma charakter globalny - równomiernie uaktywnia mięśnie rąk, tułowia i nóg. Z uwagi na wszechstronną pracę ciała, organizm zmuszany jest do mobilizacji zaopatrzenia tlenowego, które korzystnie wpływa na poprawę samopoczucia, a co ważne, zwiększa wydolność fizyczną oraz stanowi prewencję chorób cywilizacyjnych.

Koordynacja i równowaga! Ćwiczenia na berecie rehabilitacyjnym, ćwiczenia z gumami, specjalistyczne ćwiczenia z kijkami treningowymi, nauka jazdy na nartorolkach, a w sezonie zimowym na nartach biegowych, stanowią kompletny pakiet treningowy, podnoszący koordynację ruchową i równowagę - zdolności motoryczne potrzebne w codziennym życiu.

Ćwiczenia koordynacji i równowagi są podstawą prawidłowej techniki biegu narciarskiego. Poprawne wykonywanie kroków narciarskich to gwarancja satysfakcji z uprawiania narciarstwa biegowego.