Ruszyły zapisy do „Rolkowiska” – jednej z największych imprez w Polsce skierowanych do miłośników jazdy na nartorolkach. W ramach III edycji wydarzenia, zawodnicy uczczą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niepodległościowe „Rolkowisko” odbędzie się 1 września w Warszawie-Wesołej. W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in. „III Otwarte Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach”, w ramach których uczestnicy ścigać się będą na dystansie 1300 m stylem klasycznym, dowolnym i na nartorolkach terenowych. Odbędą się również wyścigi na rolkach, wrotkach i hulajnogach. O uzyskanym miejscu przez zawodników zdecyduje suma czasów uzyskanych z tych dwóch przejazdów.

Tegoroczna edycja „Rolkowiska” będzie wyjątkowa i pełna niespodzianek. Zawodnicy startujący w zawodach upamiętnią 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, dla najmłodszych uczestników przygotowano specjalne stoisko historyczne. Każdy, kto pojawi się 1 września na trasie zawodów, będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z żołnierzem legionistą.

W organizację tegorocznej edycji wydarzenia zaangażował się Urząd Dzielnicy Wesoła i Nadleśnictwo Drewnica. Głównymi partnerami „Rolkowiska” są Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Decathlon, Rollspeed, XC Life oraz portale: nartorolkowy.pl i rollski.pl.

Na zwycięzców „Rolkowiska” czekają cenne nagrody tj. nartorolki, rolki oraz pamiątkowe puchary. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają koszulki z zawodów i medale.

Zapisy prowadzone są na stronie www.rolkostrada.pl/#rolkowisko do 30 sierpnia, lub 1 września, w biurze zawodów.